novinky NOVINKY
Testy zimních pneumatik 2013
Zajímají vás výsledky testu zimních pneumatik pro zimu 2013/2014?
Zkušenosti s autobazary
Ověřte si na stránce zkusenosti.auta-autobazary.com jaké zkušenosti mají ostatní zákazníci s vámi vybraným autobazarem.
Stáhněte si ZDARMA příručku Koupě ojetiny
Sdružení pna ochranu vlastníků automobilů pro vás zdarma připravilo příručku "Koupě ojetiny není riziková, pokud znáte tato pravidla"
Poplatky spojené s automobilem
Zde naleznete přehled poplatků spojených s registrací, přehlášením či odhlášením automobilu z evidence vozidel.
Odhlášení vozidla z evidence
Návod jak správně odhlásit vozidlo z evidence. Můžeme na ně nahlížet jako na "Odhlášení již registrovaného vozidla na nového provozovatele nebo vlastníka vozidla" nebo na "Trvalé vyřazení vozidla z registru vozidel"
Seznam autobazarů v České Republice


Auta-autobazary.com  - Article Details

Jak správně vybrat auto v autobazaru?

Přidáno dne: May 05, 2008 10:05:10 AM
Autor:
Kategorie:
Lidé dávají auto do bazaru z několika zásadních důvodů. Buď je havarované, poškozené či před velkou opravou, tyto důvody jsou samozřejmě pro budoucího kupce nelichotivé. Nebo už zkrátka vozidlo nevyhohuje potřebám řidiče a majitel si chce koupit nové. V ČR není zase tolik lidí, kteří by nové auto bez vad po roce či dvou dali do bazaru. Auta, která jsou v pořádku, se prodávají téměř okamžitě.

Za každých okolností doporučujeme vzít s sebou na nákup automechanika. Pokud je to váš známý či kamarád, tím lépe. Ale jsou tu věci, kterých si všimnete i vy jako laik a máte šanci, že neprohloupíte. Pokud nemáte známého mechanika, jistě se vyplatí za tuto službu zaplatit.

Autobazary, problémová auta a první pohled

Rozhodně nedejte na první dojem ve smyslu, že to je auto nablýskané a vypadá dobře. Každé auto bez výjimky dostane v autobazaru nový lak, hromadu leštěnky a je snadné udělat několik nenákladných triků, aby vůz vypadal dobře. Vevnitř to může být vrak na odpis.

Autobazary, problémová auta a karoserie

Dejte si pozor na různé odstíny laku. Pokud je jedna část trochu tmavší nebo světlejší, může to být znak toho, že část je vyměněná či opravovaná. Auto bude s největší pravděpodobností bourané. Pozorujte sváry jednotlivých částí. Je nějaký jiný, nebo dokonce nadbývá...

Autobazary, problémová auta a vnitřek vozidla

Počet najetých kilometrů nemusí souhlasit se skutečným stavem a tachoměr může být tzv. přetočený. Toto není jednoduché prokázat, avšak okem to poznáte tak, že posoudíte stav čalounění a šešlapanost pedálů. Pokud jsou více nebo naopak o hodně méně, než by měly být, buď jsou měněné (což může znamenat i bourané auto) nebo si s tachometrem opravdu někdo pohrál.
Hodnocení
kdo jsme KDO JSME

Auta-autobazary.com je katalog všech českých, moravských a slezských autobazarů. Jen u nás najdete nejvyčerpávající výčet všech míst, kde lze výhodně zakoupit váš nový vůz. Autobazary jsou přehledně členěny podle krajů a okresů, ale můžete využít jednoduchého vyhledávacího formuláře. Jedinečná je také funkcionalita zobrazení autobazarů na Google mapách.

Pokud jste nenašli váš autobazar v nabídce, neváhejte nás kontaktovat na emailové adrese, kterou naleznete v sekci kontakty.
statistiky STATISTIKY
  • Aktivní odkazy: 902
  • Neaktivní odkazy: 0
  • Dnes přidané odkazy: 0
  • Počet článků: 13
  • Počet kategorií: 18
  • Podkategorie: 89